1963 Ankara doğumlu. İlkokulu Babaeski, Ortaokulu Borçka ve Liseyi Lefkoşa’da tamamladı. “Her şeyin başı iktisat,” diye düşünerek Dokuz Eylül Üniversitesi’nde ekonomi okudu. Üniversitedeyken aldığı sosyal psikoloji ve işletme derslerini iktisat kadar ilginç buldu ve yıllar sonra yüksek lisansını psikoloji üzerine gerçekleştirdi.

 

Merak duygusu ve araştırma tutkusu farklı yerlerde hep kısa süre çalışmasına neden oldu. İşi öğrendiği anda heyecanı kayboluyordu. Lakin şanslıydı,  bu sayede sektörün en iyilerinden farklı beceriler edinme fırsatı yakaladı: Türkiye İş Bankası İktisadi Araştırmalar ve Menkul Değerler’de iktisat uzmanı olarak görev aldı. Daha sonra Ege Invest’te yatırım danışmanı, İktisat Bankası’nda yatırım fonları portföy yöneticisi, ELF Aquitaine’de finans direktörü olarak çalıştı.

 

Şube müdürü olarak göreve başladığı Çarşı Menkul Değerler’den, 1994 yılında genel müdür yardımcısı iken ayrılarak kendi işini kurdu. Girişimcilik tutkusu hiçbir zaman peşini bırakmadı: Anaokulu, Kafe, ingilizce konuşma kulübü ve psikoterapi merkezi girişimlerinde bulundu. 2020 yılında artık başka şeyler yapma vaktidir diyerek işlerini tasfiye etti. 

 

Altı yıl boyunca KOSGEB, Avrupa Birliği, Esnaf ve Ticaret Odalarında, Üniversitelerde girişimcilik eğitimleri vermiştir. Halen, Franchise & More danışmanlık şirketi’nde danışman olarak görev almaktadır. Farklı konularda okuyor, yazıyor ve sokak kedileriyle ilgileniyor. Kendi kişisel keşifleriyle devam eden yolculuğunda, “başarılı”, “mutlu” ve “anlamlı” bir hayatı bir arada yaşamanın, girişimcilere özgü yöntemleri olduğuna inanıyor. Bu konuda araştırmalarını sürdürüyor.

 

Yayımlanan Eserleri:

Yeni Nesil Girişimci, Sistem Yayıncılık, 2006

Girişimcilik Okulu, Kuraldışı Yayıncılık, 2014

İş Planı Yazma Kılavuzu, Kuraldışı Yayıncılık, 2015

Bu Nasıl Anaokulu!, Matiz Yayınevi, 2022